Lärare

Anna-Karin Andersson

Kursansvarig SFI, Svenska, engelska, svenska som andra språk
anna-karin.andersson@sjovik.eu

0226-678 00

Kenneth Andersson

Samhällskunskap, historia
kenneth.andersson@sjovik.eu
0226 – 678  07

Peter Andersson

Samhällskunskap,
exp@sjovik.eu
0226 – 678  00

Katharina Blank

Friluftsliv-Hantverk-Ledarskap
katha.blank@sjovik.eu
0226 – 678  25

Elisabet Bondesson

Lärare Allmän linje 2-3 och Språkstöd 1
0226-678 00
elisabet.bondesson@sjovik.eu

Ellinor Borggren

Vik.Musiklärare Musiklivet
0226-678 17
ellinor.borggren@sjovik.eu

Ingrid EkmanIngrid Ekman

Folk- och världsmusikensemble, flöjt, låtutlärning, genrefördjupning

Elisabeth Embretsén

Kursansvarig Återbruk och ekohushållning
elisabeth.embretsen@sjovik.eu
0226 – 678 06

Karoline Espås

Kursansvarig Musiklivet, musiklärare; piano, sång (föräldraledig)
karoline.espås@sjovik.eu
0226-678 17

JosefineJosefin Folkjern

Kursansvar Vårdutbildning, svenska, samhällskunskap (föräldraledig)
josefin.folkjern@sjovik.eu
0226-678 38

Helena Forsell

Kursansvarig Kockutbildning, hem- och konsumentkunskap
helena.forsell@sjovik.eu
0226-678 34

Catrin Grundfelt

Kursansvarig Allmän linje 1
catrin.grundfelt@sjovik.eu
0226-678 22

Stina Hagberg

Kursansvarig Språkstöd, svenska, matematik
stina.hagberg@sjovik.eu
0226 -678 35

Matilda Heldemar

Friluftsliv, idrott, matematik
matilda.heldemar@sjovik.eu
0226 – 678 23

Birgitta Henning

Kursansvarig Steget och L-blocket
birgitta.henning@sjovik.eu
0226-678 14

Annelie Hilmerby

Allmän linje 1
0226-678 00
annelie.hilmerby@sjovik.eu

Johan Kihlgren

Kursansvarig Timringsutbildningen
johan.kihlgren@sjovik.eu
0226-678 28

Sara Korpela

Kursansvarig Musiklivet
Musiklärare
sara.korpela@sjovik.eu
0226-678 17

Tobias Furne

Färg & form
tobias.furne@sjovik.eu
0226-678 39

Irina Levgran

Klassiskt piano

Anton Leanderson Andréas

Kursansvarig musiklinjen, musikteori, vokalensemble
anton.leanderson.andreas@sjovik.eu
0226 – 678 15

 
Jesper Lindgren

Kursansvarig Allmän linje 2-3
jesper.lindgren@sjovik.eu
0226 – 678 40

Staffan Lindström

Körsång, körledning, pop med blås

Ann Ljungkvist

Vård och omsorg
ann.ljungkvist@sjovik.eu

Tobias Lundgren

Friluftsliv-Hantverk-Ledarskap
exp@sjovik.eu
0226 – 678  00

Anna Månspers

Engelska
anna.manspers@sjovik.eu
0226-678 00

Jonas Nilsson

Kursansvarig Musiklinjen, gitarr, studioteknik
jonas.nilsson@sjovik.eu
0226 – 678 24

Bert-Ola Pettersson

Träslöjd
exp@sjovik.eu
0226 – 678 00

Mattias RisbergMattias Risberg

Komposition, piano, stegteori, improvisationsteori

Yvonne Sahrin

Svenska som andra språk
yvonne.sahrin@sjovik.eu
0226 – 678 00

Kerstin Sjons

Ämneslärare Kockutbildning
kerstin.sjons@sjovik.eu
0226-678 00

Yvonne Skoglund

Musikteater
yvonne.skoglund@sjovik.eu
0226 – 678  04

Per Anders SkyttPer-Anders Skytt

Jazzensemble, trummor

Kerstin Sonnbäck-Hagfeldt

Sång
sonnback@hotmail.com

Inger Svedberg

Vård och omsorg
inger.svedberg@sjovik.eu

Ingrid Svensson

Kursansvarig Textilhantverk
ingrid.svensson@sjovik.eu
0226 – 678  18

Frida Söderlind

Drama, stödperson Allmän linje 1
frida.soderlind@sjovik.eu

Peter RousuPeter Rousu

Elbas, mandolin, gitarr, pianostudio

Bo Weslien

Kursansvarig Friluftsliv-Hantverk-Ledarskap
bo.weslien@sjovik.eu
0226-678 08

Mattias WindemoMattias Windemo

Jazzensemble, gitarr

Skapad av Svenssonform : Webmaster