Kontakt & Personal

Vi som jobbar här

Här hittar du oss som arbetar tillsammans på Sjöviks folkhögskola. För att göra det lättare för dig att snabbt hitta den du söker, har vi delat in personalen i olika kategorier. Här finns även kontaktuppgifter till rektor och ledning.

Hittar du inte den person du söker, är du alltid välkommen att kontakta vår växel på 0226-678 00 eller exp@sjovik.eu

Anneli Karlsson

Rektor

0226-678 01

anneli.karlsson@sjovik.eu

Jonas Bengtsson

Ekonom

0226-678 07

jonas.bengtsson@sjovik.eu

Christina Johansson

Administrativ chef / Ledningsgrupp

0226-678 03

christina.johansson@sjovik.eu

Sara Abrahamsson

Reception

0226-678 16

sara.abrahamsson@sjovik.eu

Erik Achrén

IT-ansvarig

0226-678 23

erik.achren@sjovik.eu

Yvonne Skoglund

Administratör / Löneadministratör / Lärare

0226-678 04

yvonne.skoglund@sjovik.eu

Therese Gossas

Kommunikatör / Administratör

0226-678 21

therese.gossas@sjovik.eu

Anna Månspers

Lärare

anna.manspers@sjovik.eu

Anna-Karin Andersson

Lärare

0226-678 33

anna-karin.andersson@sjovik.eu

Anton Leanderson-Andréas

Kursansvarig Musiklinjen

0226-678 15

anton.leanderson.andreas@sjovik.eu

Bert-Ola Pettersson

Lärare och stödperson

bert-ola.pettersson@sjovik.eu

Bo Weslien

Kursansvarig FHL/KVF Kortkursansvarig

0226-678 08

bo.weslien@sjovik.eu

Carina Höglund

Lärare Kock

carina.hoglund@sjovik.eu

Daniel Malmberg

Lärare

Elisabeth Embretsén

Kursansvarig Återbruk och Ekohushållning

0226-678 06

elisabeth.embretsen@sjovik.eu

Elisabeth Gustafsson

Lärare

elisabeth.gustafsson@sjovik.eu

Helena Forsell

Kursansvarig Kock

0226-678 34

helena.forsell@sjovik.eu

Ingrid Svensson

Kursansvarig Textilhantverk

0226-678 18

ingrid.svensson@sjovik.eu

Jesper Lindgren

Kursansvarig

0226-678 40

jesper.lindgren@sjovik.eu

Josefine Folkjern

Lärare

josefine.folkjern@sjovik.eu

Karin Edvall

Lärare

karin.edvall@sjovik.eu

Katha Blank

Lärare Friluftsliv

0226-678 25

katha.blank@sjovik.eu

Kenneth Andersson

Lärare

0226-678 00

kenneth.andersson@sjovik.eu

Marina Ström

Kursansvarig Steget

0226-678 14

marina.strom@sjovik.eu

Markus Tarvainen

Kursansvarig Timmer

0226-678 28

markus.tarvainen@sjovik.eu

Mattias Risberg

Lärare – piano, jazzensemble, improvisation

Nicklas From

Kursansvarig Västerås Stifts grundkurs

021-17 85 68

nicklas.from@svenskakyrkan.se

Per-Anders Skytt

Lärare – trummor, jazzensemble

Peter Rousu

Lärare – bas, gitarr, folkmusikensemble

Staffan Lindström

Lärare – kör, körledning, dirigering

Stina Hagberg

Lärare (Tjänstledig)

Tobias Furne

Lärare Keramik och bild

0226-678 39

tobias.furne@sjovik.eu

Tobias Lundgren

Lärare Friluftsliv & Timringsutbildning (föräldraledig)

tobias.lundgren@sjovik.eu

Åsa Lansfors Lindblom

Lärare – sång, vokalensemble

Alice Andersson

Lärare – saxofon, folkmusik

Nimo Alin Ahmed

Lokalvård

Veronica Andhäll

Lokalvård

veronica.andhall@sjovik.eu

Anders Brorsson

Vaktmästare

0226-678 31

anders.brorsson@sjovik.eu

Maria Hellman Ivarsson

Kökschef

0226-678 20

maria.hellman@sjovik.eu

Bri Kellin

Stödperson

0226-678 12 / 070-635 88 57

bri.kellin@sjovik.eu

Nini Nabong

Kök

0226-678 10

Susanne "Lisa" Olsson

Kök

0226-678 10

susanne.olsson@sjovik.eu

Yvonne Sandberg

Ansvarig Lokalvård

0226-678 29

yvonne.sandberg@sjovik.eu

Marcus Thurgren

Kök

Erika Bengtsson

Assistent

Lotta Persson

Assistent

lotta.persson@sjovik.eu

Anna Lundkvist

Stödperson / Kontaktperson Allmän kurs med extra stöd

0226-678 30 (079-102 20 32 assistentmobil)

anna.lundkvist@sjovik.eu

Eva Haarberg

Stödperson

079-102 20 32

eva.haarberg@sjovik.eu

Karin Edvall

Lärare

karin.edvall@sjovik.eu

 

Lediga tjänster på Sjövik

Just nu söker vi ingen personal till Sjövik.

Denna sida använder cookies. För mer information kan du läsa om cookies här.

OK