Kontakt & Personal

Vi som jobbar här

Här hittar du oss som arbetar tillsammans på Sjöviks folkhögskola. För att göra det lättare för dig att snabbt hitta den du söker, har vi delat in personalen i olika kategorier.

Hittar du inte den person du söker, är du alltid välkommen att kontakta vår växel på 0226-678 00 eller exp@sjovik.eu

Anita Leanderson

Administrativ chef / Ledningsgrupp

0226-678 05

anita.leanderson@sjovik.eu

Lars Ehnsiö

Ekonom

0226-678 02

lars.ehnsio@sjovik.eu

Sara Abrahamsson

Reception

0226-678 16

sara.abrahamsson@sjovik.eu

Therese Gossas

Kommunikatör / Administratör / Kundreskontra

0226-678 21

therese.gossas@sjovik.eu

Yvonne Skoglund

Administratör / Löneadministratör / Lärare

0226-678 04

yvonne.skoglund@sjovik.eu

Thomas Lundgren

Rektor

0226-678 01

thomas.lundgren@sjovik.eu

Erik Achrén

IT-ansvarig

0226-678 23

erik.achren@sjovik.eu

Ellinor Borggren

Musiklärare

0226-678 17

ellinor.borggren@sjovik.eu

Ann Ljungkvist

Lärare Vårdbiträde

ann.ljungkvist@sjovik.eu

Anna Månspers

Lärare

anna.manspers@sjovik.eu

Anna-Karin Andersson

Kursansvarig Språkstöd 1

0226-678 33

anna-karin.andersson@sjovik.eu

Annelie Hilmerby

Lärare

0226-678 00

annelie.hilmerby@sjovik.eu

Anton Leanderson Andréas

Kursansvarig Musiklinjen

0226-678 15

anton.leanderson.andreas@sjovik.eu

Bert-Ola Pettersson

Lärare Återbruk och Ekohushållning

bert-ola.pettersson@sjovik.eu

Birgitta Henning

Kursansvarig Steget & Lära på personlig grund, Ledningsgrupp

0226-678 14

birgitta.henning@sjovik.eu

Bo Weslien

Kursansvarig FHL/KVF Kortkursansvarig

0226-678 08

bo.weslien@sjovik.eu

Elisabeth Embretsén

Kursansvarig Återbruk och Ekohushållning

0226-678 06

elisabeth.embretsen@sjovik.eu

Helena Forsell

Kursansvarig Kock

0226-678 34

helena.forsell@sjovik.eu

Inger Svedberg

Kursansvarig Vårdbiträde

inger.svedberg@sjovik.eu

Ingrid Svensson

Kursansvarig Textilhantverk

0226-678 18

ingrid.svensson@sjovik.eu

Irina Levgran

Musiklärare

Jesper Lindgren

Kursansvarig Allmän linje 2-3

0226-678 40

jesper.lindgren@sjovik.eu

Johan Kihlgren

Kursansvarig Timmer

0226-678 28

johan.kihlgren@sjovik.eu

Jonas Nilsson

Kursansvarig Musiklinjen

0226-678 24

jonas.nilsson@sjovik.eu

Katha Blank

Lärare Friluftsliv

0226-678 25

katha.blank@sjovik.eu

Kenneth Andersson

Lärare

0226-678 00

kenneth.andersson@sjovik.eu

Kerstin Sjons

Lärare Kock

kerstin.sjons@sjovik.eu

Matilda Heldemar

Lärare

0226-678 23

matilda.heldemar@sjovik.eu

Mattias Risberg

Musiklärare

Mattias Windemo

Musiklärare

Nicklas From

Kursansvarig Västerås Stifts grundkurs

021-17 85 68

nicklas.from@svenskakyrkan.se

Per-Anders Skytt

Musiklärare

Peter Rousu

Musiklärare

Sara Korpela

Kursansvarig Musiklivet

0226-678 37

sara.korpela@sjovik.eu

Staffan Lindström

Musiklärare

Stina Hagberg

Kursansvarig Språkstöd 2

0226-678 35

stina.hagberg@sjovik.eu

Tobias Furne

Lärare Keramik och bild

0226-678 39

tobias.furne@sjovik.eu

Tobias Lundgren

Lärare Friluftsliv & Timmer

tobias.lundgren@sjovik.eu

Yvonne Sahrin

Lärare Språkstöd 1

yvonne.sahrin@sjovik.eu

Yvonne Skoglund

Administratör / Löneadministratör / Lärare

0226-678 04

yvonne.skoglund@sjovik.eu

Amanda Ekberg

Musiklärare

Catrin Grundfelt

Kursansvarig Allmän linje med extra stöd (Tjänstledig)

0226-678 22

catrin.grundfelt@sjovik.eu

Elisabet Bondesson

Kursansvarig Allmän linje med extra stöd

elisabet.bondesson@sjovik.eu

Elisabeth Gustafsson

Lärare

elisabeth.gustafsson@sjovik.eu

Johanna Nylén

Lärare

johanna.nylen@sjovik.eu

Josefine Folkjern

Lärare (föräldraledig)

0226-678 38

josefine.folkjern@sjovik.eu

Karoline Espås

Kursansvarig Musiklivet (Föräldraledig)

0226-678 17

karoline.espas@sjovik.eu

Rashid Jabalameli

Kursansvarig SMF

rashid.jabalameli@sjovik.eu

Yvonne Sahrin

Lärare Språkstöd 1

yvonne.sahrin@sjovik.eu

Åsa Lansfors Lindblom

Musiklärare

Anders Brorsson

Vaktmästare

0226-678 31

anders.brorsson@sjovik.eu

Geling Chen Gustafsson

Kock

0226-678 10

geling.chen.gustafsson@sjovik.eu

Hazem Alsahli

Kök

0226-678 10

Linda Wegner

Lokalvårdare

Maria Ferm

Trädgårdsmästare

0226-678 09

maria.ferm@sjovik.eu

Maria Hellman Ivarsson

Kock

0226-678 11

maria.hellman.ivarsson@sjovik.eu

Monica Sundlöf-Nyhlander

Lokalvårdare

monica.sundlof.nyhlander@sjovik.eu

Susanne Olsson

Kök

0226-678 10

susanne.olsson@sjovik.eu

Yvonne Sandberg

Ansvarig Lokalvård

0226-678 29

yvonne.sandberg@sjovik.eu

Nini Nabong

Kök

0226-678 10

Omar Alchab

Vaktmästeri

Ann-Mari Skoglund

Assistent

0226-678 13

ann-mari.skoglund@sjovik.eu

Erika Bengtsson

Assistent

Inger Hendel

Lärarassistent

0226-678 13

inger.hendel@sjovik.eu

Pernilla Nyman

Assistent

0226-678 13

pernilla.nyman@sjovik.eu

 

Lediga tjänster på Sjövik

Just nu finns inga lediga tjänster på Sjövik.

Denna sida använder cookies. För mer information kan du läsa om cookies här.

OK