Kontakt & Personal

Vi som jobbar här

Här hittar du oss som arbetar tillsammans på Sjöviks folkhögskola. För att göra det lättare för dig att snabbt hitta den du söker, har vi delat in personalen i olika kategorier.

Hittar du inte den person du söker, är du alltid välkommen att kontakta vår växel på 0226-678 00 eller exp@sjovik.eu

Anneli Karlsson

Rektor

0226-678 01

anneli.karlsson@sjovik.eu

Jonas Bengtsson

Ekonom

0226-678 07

jonas.bengtsson@sjovik.eu

Christina Johansson

Administrativ chef / Ledningsgrupp

0226-678 03

christina.johansson@sjovik.eu

Sara Abrahamsson

Reception

0226-678 16

sara.abrahamsson@sjovik.eu

Therese Gossas

Kommunikatör / Administratör

0226-678 21

therese.gossas@sjovik.eu

Yvonne Skoglund

Administratör / Löneadministratör / Lärare

0226-678 04

yvonne.skoglund@sjovik.eu

Erik Achrén

IT-ansvarig

0226-678 23

erik.achren@sjovik.eu

Anna Månspers

Lärare (Tjänstledig)

anna.manspers@sjovik.eu

Anna-Karin Andersson

Kursansvarig Språkintroduktion 1, lärare Svenska från dag 1

0226-678 33

anna-karin.andersson@sjovik.eu

Anton Leanderson-Andréas

Kursansvarig Musiklinjen

0226-678 15

anton.leanderson.andreas@sjovik.eu

Bert-Ola Pettersson

Lärare och stödperson

bert-ola.pettersson@sjovik.eu

Birgitta Henning

Kursansvarig Steget & Allmän linje med extra stöd

0226-678 14

birgitta.henning@sjovik.eu

Bo Weslien

Kursansvarig FHL/KVF Kortkursansvarig

0226-678 08

bo.weslien@sjovik.eu

Elisabeth Embretsén

Kursansvarig Återbruk och Ekohushållning

0226-678 06

elisabeth.embretsen@sjovik.eu

Helena Forsell

Kursansvarig Kock

0226-678 34

helena.forsell@sjovik.eu

Ingrid Svensson

Kursansvarig Textilhantverk

0226-678 18

ingrid.svensson@sjovik.eu

Irina Levgran

Musiklärare

Jesper Lindgren

Kursansvarig Allmän linje 2-3 (föräldraledig)

0226-678 40

jesper.lindgren@sjovik.eu

Johan Kihlgren

Kursansvarig Timringsutbildning

0226-678 28

johan.kihlgren@sjovik.eu

Jonas Nilsson

Kursansvarig Musiklinjen (Tjänstledig)

0226-678 24

jonas.nilsson@sjovik.eu

Katha Blank

Lärare Friluftsliv

0226-678 25

katha.blank@sjovik.eu

Kenneth Andersson

Lärare

0226-678 00

kenneth.andersson@sjovik.eu

Kerstin Sjons

Lärare Kock

kerstin.sjons@sjovik.eu

Matilda Heldemar

Lärare

0226-678 23

matilda.heldemar@sjovik.eu

Mattias Risberg

Mattias Windemo

Nicklas From

Kursansvarig Västerås Stifts grundkurs

021-17 85 68

nicklas.from@svenskakyrkan.se

Per-Anders Skytt

Peter Rousu

Staffan Lindström

Stina Hagberg

Kursansvarig Språkintroduktion 2

0226-678 35

stina.hagberg@sjovik.eu

Tobias Furne

Lärare Keramik och bild

0226-678 39

tobias.furne@sjovik.eu

Tobias Lundgren

Lärare Friluftsliv & Timringsutbildning

tobias.lundgren@sjovik.eu

Yvonne Skoglund

Administratör / Löneadministratör / Lärare

0226-678 04

yvonne.skoglund@sjovik.eu

Elisabeth Gustafsson

Lärare – tf Kursansvarig Allmän linje 2-3

elisabeth.gustafsson@sjovik.eu

Åsa Lansfors Lindblom

Anders Brorsson

Vaktmästare

0226-678 31

anders.brorsson@sjovik.eu

Geling Chen Gustafsson

Kock

0226-678 10

geling.chen.gustafsson@sjovik.eu

Maria Hellman Ivarsson

Kökschef

0226-678 20

maria.hellman@sjovik.eu

Monica Sundlöf-Nyhlander

Lokalvårdare

monica.sundlof.nyhlander@sjovik.eu

Susanne Olsson

Kök

0226-678 10

susanne.olsson@sjovik.eu

Yvonne Sandberg

Ansvarig Lokalvård

0226-678 29

yvonne.sandberg@sjovik.eu

Nini Nabong

Kök

0226-678 10

Erika Bengtsson

Assistent

Lotta Persson

Assistent

0226-678 13

lotta.persson@sjovik.eu

 

Lediga tjänster på Sjövik

Sökes: Kökspersonal

Vi söker dig som har erfarenhet av att laga mat i storkök sam övrigt arbete inom restaurang. Det är en fördel om du har utbildning i HACCP.

Sjöviksköket har såväl skolmatsal som konferensverksamhet och bröllopsfest. 

Om du kan vara den vi söker, skicka en intresseanmälan och CV till christina.johansson@sjovik.eu 

Denna sida använder cookies. För mer information kan du läsa om cookies här.

OK